Kablosuz Kamera Çekim Mesafesi Ne Kadar?

Kablosuz Kamera Çekim Mesafesi

İş yeri ve ev güvenliğinin tartışılmaz elemanlarından birisi de kablosuz kamera çeşitleridir. Kablosuz kameralar, hem yüksek çözünürlükte hem de geniş çekim mesafesinde kayıt yapabilmektedir. Bu sayede hem bina girişi hem de bina çevresi çok rahat bir şekilde kontrol edilmektedir. Peki kablosuz kamera çekim mesafesi ideal olarak kaç metre olmalıdır? Gelin bu soruya net bir cevap verelim.

IP Kamera En Fazla Kaç Metrede Çalışır?

Genel olarak kablosuz kamera menzili 500 metre veya daha fazla olabilir. Bu durum, doğrudan görüş hattı olup olmamasıyla yakından bağlantılıdır. Ek olarak kablosuz kameralar ana merkezden çok uzakta olmamalıdır. İşletme veya fabrikalar için bu değer yüksek olsa da, evlerde ortalama çekim mesafesi 150 metre denebilir. Elbette kablosuz kamera sistemine ve kameraların kalitesine göre çekim mesafesi değişiklik söz konusu olabilir.

Kablosuz Kamera Çekim Mesafesi Kayıt Kalitesini Etkileyebilir.
Kablosuz Kamera Çekim Mesafesi Kayıt Kalitesini Etkileyebilir.

Yukarıda görüldüğü üzere kablosuz kamera çekim mesafesi, sinyali aktarmak için yeterli mesafede olmalıdır. Yukarıda yer alan sayısal değerler, ideal çekim mesafesidir. Elbette bu değerleri yükseltmek adına birden fazla kablosuz kamera kullanımı veya ana merkeze daha uzak kablosuz kamera kullanımı yoluna gidilebilir. Ancak bu durumda bağlantıdan uzak kalmak kablosuz kameraların performansına etki edebilir.

Eğer kablosuz kamera çekim mesafesi konusunda aklınıza takılan sorulara daha ayrıntılı cevaplar arıyorsanız,bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede kablosuz kameraların çekim mesafeleri hakkında çok daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

https://www.bestaguvenlik.com/kablosuz-guvenlik-kamera-sistemleri-seID170.html


https://www.toptanguvenlik.com/kablosuz-ip-kamera


https://www.guvenlikbayii.com/kablosuz-dvr-kayit-cihazi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s