Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Kamera

Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Kamera

Kablosuz kameralar, elde ettikleri verileri görüntüye çevirerek izlenebilir hale getirir. Ancak her bir kablosuz kameranın çözünürlük değeri farklı olabilir. Bu durum, gözlediğiniz bölgedeki detayları tam olarak görebilmeniz açısından önemlidir. Zira düşük çözünürlüklü kablosuz kameralar ince detayları göstermez. Ancak yüksek çözünürlüklü kablosuz kamera tüm detayları en net ayrıntılarıyla gözler önüne serebilir. Peki bu tür kameraların özellikleri nelerdir?

Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Kamera Özellikleri

Kablosuz güvenlik kamerası modellerinde MP değeri bulunur. Bu MP değeri, piksel değerini yani çözünürlüğü ifade eder. MP değeri ne kadar yüksekse, kablosuz kamera modelinin o kadar yüksek çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kablosuz kameralarda genel olarak çözünürlüklü kamera değerleri şöyle: 1MP, 2MP, 3MP, 4MP, 5MP, 6MP, 7MP ve 8MP. Peki bu değerler bize ne ediyor? Gelin bir de buna bakalım.

Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Kamera Modelleri ve Fiyatları
  • Eğer izlemek istediğiniz alan genişse, kablosuz kamera modelinin MP değeri yüksek olmalıdır. 2MP kablosuz güvenlik kamerası, 1MP kablosuz güvenlik kamerasından iki kat daha fazla detay gösterir. Çünkü piksel sayısı iki kat artar.
  • Fabrika ve iş yeri gibi büyük alanlar, yüksek çözünürlüklü kablosuz kamera tarafından gözetlenmelidir. Bu nedenle 5MP veya 8MP gibi değerleri tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.
  • Evler için daha düşük çözünürlüklü kablosuz kamera tercih ederek maliyeti azaltabilirsiniz. Örneğin salon için 1 veya 2MP kablosuz kamera ideal olabilir.

Görüldüğü üzere, ne kadar fazla detay istiyorsanız o kadar yüksek MP değerine sahip kablosuz kamera satın almanız gerekir. Yani yüksek çözünürlüklü kablosuz kamera demek, sizin için en uygun fiyat/çözünürlük değerine sahip kablosuz kamera demektir.

https://www.bestaguvenlik.com/kablosuz-ip-kamera-seID160.html

yüksek çözünürlüklü kablosuz kamera fiyatları


https://www.toptanguvenlik.com/kablosuz-gizli-kamera

yüksek çözünürlüklü kablosuz kamera


https://www.guvenlikbayii.com/en-ucuz-kablosuz-ip-kamera

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s