Kablosuz Güvenlik Kamerası Çekim Mesafesi

Kablosuz Güvenlik Kamerası Çekim Mesafesi

Çekim mesafesi, kablosuz güvenlik kameralarının en önemli değerlerinden birisidir. Zira çekim mesafesi artarsa, ihtiyaç duyulan kablosuz güvenlik kamerası sayısı da azalacaktır. Peki en yüksek çekim mesafesine sahip kablosuz kameralar hangileri? Gelin, kablosuz güvenlik kamerası çekim mesafesi hakkında detaylı bilgiler verelim.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Çekim Mesafesi Ne Kadar?

Eğer direkt olarak görüş alanı içerisindeyse, kablosuz kamera 500 metre ve ilerisine kadar çekim mesafesine sahiptir. Elbette bu değer dış mekan için söz konusudur. İç mekanda kablosuz güvenlik kameralarının çekim mesafesi düşecektir.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Çekim Mesafesi Ne Kadar?

Kablosuz Güvenlik Kamerası Modeme Ne Kadar Yakın Olmalı?

Bu değeri belirleyen esasen modemin gücüdür. Eğer modem sinyalinin zayıf olduğu yere kablosuz güvenlik kamerası takarsanız, sağlıklı sonuçlar alamayabilirsiniz. Access point satın alarak kablosuz güvenlik kamerasının çekim mesafesini artırmak bu noktada iyi bir seçenek olacaktır.

Eğer kablosuz güvenlik kamerasının modemle arasındaki mesafeyi ayarlamak istiyorsanız, basit bir test yapabilirsiniz. Belirli mesafelere yerleştireceğiniz kameranın hangi noktada bağlı olduğunu ve sinyali aldığını tespit ederek o bölgeye kamerayı yerleştirebilirsiniz.

Kablosuz güvenlik kamerası çekim mesafesi artırmak için modem güçlendiriciler de iyi bir seçenektir. Özellikle ev içerisinde farklı noktalara kablosuz kamera yerleştirirken sinyalin bu noktalara ulaşmaması risk yaratır. Modem güçlendiriciler, modemden gelen sinyali güçlendirerek kablosuz güvenlik kamerasının daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.

Eğer bu konuda daha fazla bilgi arıyorsanız, bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

https://www.bestaguvenlik.com/kablosuz-kamera-nerden-alinir-seID6455.html

kablosuz kamera çekim mesafesi


https://www.toptanguvenlik.com/kablosuz-guvenlik-sistemleri

kablosuz güvenlik kamerası çekim mesafesi


https://www.guvenlikbayii.com/kablosuz-guvenlik-kamera-fiyatlari-ve-ozellikleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s